WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA SZKOŁY POLICEALNEJ IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA SZKOŁY POLICEALNEJ IM. PROF. ZBIGNIEWA R...

AUTentYcZni My ze spektaklem dla seniorów

WYJĄTKOWE SERCE
Integracyjny Teatr Tańca „AUTentYcZni My” zaprezentował olsztyńskim seniorom spektakl zatytułowany „Wciąż mamy siebie”.

Integracyjny Teatr Tańca „AUTentYcZni My” to teatr wyjątkowy pod każdym względem. Grupa istnieje od 2012 roku. Obecnie występuje w niej 25 uczniów i absolwentów Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie z różnymi niepełnosprawnościami oraz nauczyciele.

Aktorzy wystąpili na scenie prezentując olsztyńskim seniorom spektakl pt. „Wciąż mamy siebie”. Wydarzenie ponownie udowodniło, że sztuka ma moc jednoczenia ludzi z różnymi wrażliwościami i w różnym wieku, a osoby z niepełnosprawnościami posiadają talenty i potencjał. „Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce oraz Integracyjnego Teatru Tańca AUTentZcZni My, stworzyliśmy projekt dla najstarszych osób w naszym społeczeństwie, dla seniorów, seniorów z województwa warmińsko-mazurskiego” – mówi Anna Wangin-Dmyterko, koordynatorka teatru. „To jest przesłanie nadziei, tego że nie jesteśmy sami i zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce nam w trudnej sytuacji pomóc. I to jest właśnie ten moment, w którym pokazujemy, że ważne jest być ze sobą tu i teraz. Ważne jest przeżywać. I ważne jest to połączenie międzypokoleniowe” – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, przewodnicząc Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.

Spektakl „Wciąż mamy siebie” opowiada o losach aktorów, którzy w wyniku pandemii stracili swoją pracę i musieli odnaleźć się na trudnym rynku pracy. Sztuka pokazuje również, że zawsze jest nadzieja na lepsze jutro. Muzykę napisał Cezary Kuczyński, którego utwór „Już za dzień, może dwa” stał się inspiracją do stworzenia scenariusza spektaklu. Po raz pierwszy w historii, Integracyjny Teatr Tańca „AUTentYcZni My” wystąpił na scenie razem z zespołem Czułe Echo.

W obsługę wydarzenia zaangażowani byli również wolontariusze z V LO w Olsztynie. Spektakl nie odbyłby się bez wsparcia środków z Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej finansowanego przez samorząd województwa, a pozyskanych w konkursie z pomocą Teatru Jaracza w Olsztynie.